Ја сакам

Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 136 | Димензии: 129 x 198 | Корица: мека

Нашата прва љубов...
Никогаш не е лесно да се опише,
никогаш не е лесно да се зборува за неа,
особено во нашата младост.
Најпознатиот турски современ писател за деца, Фатих Ердоган, прекрасно ги прикажува овие чувства и им помага на нашите млади читатели во процесот на разбирање на љубовта.
Бестселер во Турција, со продадени 18.000 копии.
Фатих Ердоган во 2017 е номиниран за најзначајната награда за детска литература во светот, „Астрид Линдгрен“.

Цена: 250 ден

6 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product Ја сакам

Категорија:
ИСБН: 978-608-256-013-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ја сакам”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in