Јаболкото на Њутн

Издавач: Капка | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Јаболкото на Њутн | Бр. на страни: 90 | Димензии: 10 x 10 cm | Корица: мека

Kнигите од едицијата „Мала фактопедија“ се насочени кон помладата популација и нивното запознавање со некои од позначајните личности од светот на науката, уметснота, музиката, културата и значењето кои што го имале тие за човештвото, но и на нашите животи. Истражете ги „необичните факти“ од нивниот живот и инспирирајте се да дозјаете повеќе за тоа што ги прави овие луѓе особени, можеби ќе посакате да направите нешто повеќе за себеси, луѓето околу вас, и – зошто да не – да го смените светот!

Цена: 120 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Јаболкото на Њутн

Категорија:
ИСБН: 9786086583965

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Јаболкото на Њутн”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in