ЈУСУФ И МЕНОФИС

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 238 | Димензии: 170 x 240 | Корица: мека

Избрани драми од великанот на турската литература. 
Поголемиот дел од творештвото, Хикмет го создавал додека бил во затвор. Во неговите дела јасно се гледа мечтаењето за поубава иднина, надеж која никогаш не згаснала, стихови за љубовта, убавината на животот и љубовта кон татковината.
Книгите на Назим Хикмет се преведени на повеќе од педесет јазици.  
Ова е шестиот том што „Бата прес“ го објавува во едицијата Избрани дела на Назим Хикмет. Во ова издание се објавуваат пет избрани драми.

Цена: 400 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product ЈУСУФ И МЕНОФИС

Категорија:
ИСБН: 9786084654667

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “ЈУСУФ И МЕНОФИС”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in