Како да пливате со ајкули

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Swim with the sharks without being eaten alive | Бр. на страни: 238 | Димензии: 140 x 205 | Корица: /

И ВИЕ МОЖЕТЕ ДА УСПЕЕТЕ А како, тоа ќе го дознаете од овој практичен прирачник на Харви Мекеј, човекот што успеал да стане милионер.Ќе го научите следново:Како да продадете побрзо и повеќе така што ќе допрете до луѓето што немаат ни најмала желба да се сретнат со вас, а потоа ќе ги натерате да бидат среќни поради тоа што рекле „Да!“Како да се организирате подобро и да раководите така што ќе се вооружите со информации за деловните можности, клиентите и конкуренцијата - за кои би ви завидувала и ЦИА - користејќи го системот Мекеј 66.Како да се мотивирате користејќи ги неговите сознанија што ќе ви помогнат вам или на вашите деца да и се придружите на групата на милионери.Како да победите во преговорите така што ќе дознаете кога да се „насмевнете и да речете не“, а кога да „го пратите својот клон”“.Единствена книга на деловната легенда, што ќе ви покаже како и вие да успеете во работата како што успеа тој!„Кога почнав да ги читам лекциите на Харви Мекеј, веќе не се одвојував од книгата. Лекциите се јасни, конкретни и применливи во практика. Ова ќе стане задолжително четиво за сите раководители во компанијата 'Есте Лодер'. Така ќе мочеме да пливаме пред другите. “- Леонард Лодер Претседател и генерален директор на компанијата “Есте Лодер“ „Искрениот ентузијазам на Харви Мекеј претставува освежување во однос на ставот на огромен број денешни американски бизнисмени, што се раководат од принципот 'целта ги оправдува средствата'. Ни останува надежта дека позитивниот став што го краси Харви ќе преовладее во иднината. “- Роберт Редфорд „Харви има дар да изрази некои многу мудри и важни забележувања на забавен и интересен наќин. Сериозните студенти по менаџмент и раководителите можат да научат многу од оваа книга.“- Харви Голуб „Да го прочитате 'Водич до успехот' од Харви Мекеј значи да го запознаете Харви. Тој ќе ви пренесе се што знае - лично нема да се колебам ни минута да го прифатам неговиот совет.”“- Чарлс Шваб „На сите што се подготвени да ги научат правилата - и да се придржуваат кон нив - книгата на Харви Мекеј им го доближува успехот на досег на раката.“- Френ Таркентон „Харви Мекеј веројатно е најталентираниот човек што сум го запознал.“- Лу Холц „Прекрасно напишано, духовито, ќе ве закове за столот... Најдобрата книга за тоа како да ја постигнете целта уште од времето кога Дејл Карнеги го напишал своето ремек-дело.“- Ворен Бенис, коавтор на “Лидер”“
Рангирано 3.6666666666667 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(3 оценки на корисници)

Цена: 400 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Како да пливате со ајкули

Категорија:
ИСБН: 978-9989-187-73-5

3 оценки за Како да пливате со ајкули

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

  2. Rated 1 out of 5

    Milan Ristovski (верификуван корисник)

  3. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in