Како да станете вистински лидер

Автор: /
Издавач: / | Јазик: / | Година: /
Оригинален наслов: Developing the leader withing you | Бр. на страни: / | Димензии: / | Корица: /
Извадок:

Ако се наоѓате во ситуација да водите луѓе, веројатно многу пати сте се запрашале што сè е потребно за да се стане успешен лидер. Во својата книга Како да станете вистински лидер, Џон Максвел дава многу практични примери и совети кои ќе ви помогнат да успеете во тоа.Најважните начела кои секој успешен лидер мора да ги применува во практиката се:∙ Успехот во секоја работа зависи од нашата способност да раководиме со луѓе.∙ Сè може да успее или пропадне во зависност од водењето.∙ Мотивирање на луѓето да работат е главната задача на лидерот. ∙ Лидерството е способност на придобивање на следбеници. ∙ Лидерството е влијание.Оваа книга е задолжителен прирачник за секој што е, или пак сака да влезе во светот на лидерството. Џон Максвел е познат американски експерт за лидерство и постигнување личен и професионален успех. Секоја година држи предавања за лидерство пред повеќе од сто илјади луѓе, а своите принципи на лидерството ги пренесе и на компании од групата Fortune 500, Американската воена академија, како и на спортските организации NBA, NCAA и NFI.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 400 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Како да станете вистински лидер

Категорија:
ИСБН: e780c960a65f

1 оценка за Како да станете вистински лидер

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in