Калеш Анѓа

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0х0 | Корица: мека

Ова литературно дело на најсликовит начин ја опишува состојбата на нашиот народ за време на турското ропство. Испреплетувајќи повеќе мотиви, Стале Попов успеал да ги долови можните случувања во тој период.

Калеш Анѓа - лик на девојка која е родена како македонка, која го цени своето потекло и никогаш не би се откажала од својата вера. Таа поседува моминска храброст и се потпира на својата чест.

Изданието е изборна лектира за осмо одделение.
Рангирано 4.37 од 5 според 19 рејтинзите на корисниците
(19 оценки на корисници)

Цена: 270 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Калеш Анѓа

Категории: ,
ИСБН: 9100228

19 оценки за Калеш Анѓа

 1. Rated 3 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 7. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 8. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 9. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 10. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 11. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 12. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 13. Rated 3 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 14. Rated 4 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 15. Rated 2 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 16. Rated 1 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 17. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 18. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 19. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in