Калуѓерот што го продаде своето ферари

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: The monk who sold his ferrari | Бр. на страни: 210 | Димензии: 125 х 195 | Корица: мека

Калуѓерот кој го продаде своето ферари е приказна за Џулиен Ментлу врвен адвокат чиј неизбалансиран начин на живот ќе го доведе скоро до фатален инфаркт во преполната судница. На физичкото пропаѓање му следи духовна криза која ќе го натера да размисли за својот живот и да побара одговор на најважните животни прашања.

Со надеж дека ќе најде среќа и исполнување заминува на едно необично патување. Запознавајќи една стара култура открива моќен начин како да го ослободи потенцијалот на својот ум тело и душа и како да живее со повеќе страст смисла и мир. Брилијантна мешавина на источната духовна мудрост и острите западни принципи за успех оваа инспиративна приказна чекор по чекор ни го посочува патот до похрабар и поизбалансиран живот живот исполнет со изобилство и радост.

„Ништо помалку од сензационалност. Оваа книга ќе го благослови вашиот живот.“
Марк Виктор Хенсен, коавтор на книгата Мевлем за душата

„Забавна, фасцинантна, имагинативна авантура полна со мудрост која може да го збогати и унапреди животот на секој поединец.“
Брајан Трејси, автор на книгата Најголемиот подвиг

„Забавна книга која ќе го измени вашиот живот.“
Илејн Ст. Џејмс, автор на книгите Поедностави го својот живот и Внатрешна едноставност

„Маѓична приказна, поучна и забавна истовремено“
Паоле Коелјо, автор на Алхемичарот
Рангирано 4.5333333333333 од 5 според 15 рејтинзите на корисниците
(15 оценки на корисници)

Цена: 380 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Калуѓерот што го продаде своето ферари

Категорија:
ИСБН: 9786084577102

15 оценки за Калуѓерот што го продаде своето ферари

 1. Rated 4 out of 5

  iVote naracki (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Иво Митрушев (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Иво Митрушев (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  ZA KNIGAVA TREBA MIR I TISINA DA SE VLEZE VO SUSTINATA

 7. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 8. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 9. Rated 5 out of 5

  Ana En (верификуван корисник)

 10. Rated 1 out of 5

  Трајче Витанов (верификуван корисник)

 11. Rated 5 out of 5

  Розета Лекоска (верификуван корисник)

 12. Rated 3 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 13. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Navistina predobra kniga – nemam zborovi

 14. Rated 5 out of 5

  Софија Караѓорѓева (верификуван корисник)

 15. Rated 5 out of 5

  IRENA STEVANOVSKA (верификуван корисник)

  Еднa oд нaјдoбрите книги кoи сум ги прoчитaлa. Јa пoзaјмив дa јa прoчитaм, a пoтoa сфaтив декa мoрa дa јa имaм и дoмa вo секoј мoмент.

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in