Камен, лист, ножички

Publisher: Сакам Книги | Language: Македонски | Year: 2023
Original title: Rock paper scissors | Num. of pages: 287 | Dimensions: 21 цм | Cover: тврда

Мислите дека ја познавате личноста со која сте се венчале? Размислете уште еднаш…

Работите помеѓу господин и госпоѓа Рајт веќе долго време не се како што треба. Кога Адам и Амелија добиваат викенд-патување во Шкотска, тоа може да биде токму она што му треба на нивниот брак. Самопрогласениот работохолик и сценарист Адам Рајт цел живот живее со нарушување на способноста за идентификување човечки лица. Тој не може да ги препознае пријателите или семејството, па дури ни сопствената сопруга.

Секоја годишнина двојката разменува традиционални подароци – хартија, памук, керамика, калај – и секоја година сопругата на Адам му пишува писмо, што никогаш не му дозволува да го прочита. Сè досега. И двајцата знаат дека овој викенд ќе го поправат или раскинат нивниот брак, но тие не го добија ова патување случајно. Еден од нив лаже, а некој не сака тие да живеат среќно до крајот на животот.

Десет години брак. Десет години тајни. И годишнина што никогаш нема да ја заборават.

Камен, Лист, Ножици е најновиот возбудлив трилер од кралицата на убиствените пресврти и најпродавана авторка на Њујорк Тајмс, Алиса Фини.

Goodreads Choice Award
– Номинирана за најдобра мистерија и трилер за 2021 година

Price: 520 ден

5 in stock

Compare
Sold By Сакам Книги

Report an abuse for product Камен, лист, ножички

Categories: , , ,
SKU: 978-608-260-210-3

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Камен, лист, ножички”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in