Карпа на бесилките

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Gatið | Бр. на страни: 336 | Димензии: 13×20 | Корица: /

Уште една воодушевувачка приказна за морбидното насилство и одмаздата. На едно мрачно вулканско поле во околината на Рејкјавик се наоѓа Карпата на бесилките. Тоа порано било место на кое се вршеле погубувања, а сега е туристичка атракција. Сè додека едно утро полицијата не најде човек обесен таму… Клинецот закован во неговите гради докажува дека не се работи за самоубиство. Но, кога полицијата ќе влезе во станот на жртвата, наоѓа уште една загатка: таму е оставено едно четиригодишно дете. Се чини дека тоа нема никаква врска со жртвата. Од неговите родители нема ни трага ни глас, а цртежите што ги црта покажуваат дека било сведок на нешто ужасно. Додека детективот Хулдар се обидува да го најде убиецот, а детската психологинка Фреја ги бара родителите на момчето, мистеријата добива мал зрак светлина.

Цена: 400 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Карпа на бесилките

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-531-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Карпа на бесилките”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in