Карти: Погоди што?

Издавач: Светот на Биби | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Карти: Погоди што? | Бр. на страни: / | Димензии: / | Корица: тврда

Сетот содржи 60 картички. Правила за играње: Сетот содржи 60 картички. Сет 1: Тивки картички. Играчот ги објаснува со пантомима. Сет 2: Звучни картички. Играчот ги објаснува користејќи звуци, на пр., мјаукање ако опишува маче итн. Возраст 3-5 години Играчот влече картичка и има 30 секунди за да ја објасни. Возраст 5+ години Играчот влече 3 картички, смислува реченица и има 60 секунди да ја објасни. Забавувајте се!

Цена: 220 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Светот на Биби

Report an abuse for product Карти: Погоди што?

Категорија:
ИСБН: 012

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Карти: Погоди што?”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in