Килибарно монисто

Издавач: Ад Вербум | Јазик: македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Килибарно монисто | Бр. на страни: 288 | Димензии: 200х140 | Корица: мека

  Милован Стефановски го одбрал најтешкиот образец на раскажување: со малку зборови и нивна лесна проточност, да ни каже многу. Или да ни го раскаже и она што можеби нам веќе ни било познато, но да ни го раскаже така како никогаш дотогаш да не сме го знаеле. П. М. Андреевски На прв поглед се чини дека расказите на М. Стефановски се исклучително хетерогени според мотивот, и тоа, во една извесна смисла е точно, оти неговиот поттик за расказ се граничи со репортерското сетило, во една Хемингвејова смисла на зборот. В. Андоновски

Цена: 400 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Ад Вербум

Report an abuse for product Килибарно монисто

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4759-88-1

Questions and Answers

You are not logged in