Клетници

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Les Miserables | Бр. на страни: 375 | Димензии: 21x14 | Корица: мека

Романот се сосредочува на борбите на поранешниот осуденик Жан Валжан и неговото скорешно осолободување од затвор. Притоа, во него, Иго ја испитува на законот и славата, пишува за историјата на Франција, архитектурата во Париз, за политиката, за моралчната филозофија, за антимонархизмот, за правдата, за религијата и за типовите и природата на романтичната и семејната љубов, итн. Изданието е лектира за трета година средно образование.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 280 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Клетници

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100211

1 оценка за Клетници

 1. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Одлична 🙂

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in