Комплет – Седумте сестри

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Комплет - Седумте сестри | Бр. на страни: 2900 | Димензии: 21cm | Корица: мека

Комплет од 7 книги од серијалот седумте сестри.

Седумте сестри: приказната на Маја
https://kupikniga.mk/product/sedumte-sestri-prikaznata-na-maja/

Сестрата создадена од бура
https://kupikniga.mk/product/sestrata-sozdadena-od-bura/

Сестрата од сенка
https://kupikniga.mk/product/sestrata-od-senka/

Бисерната сестра
https://kupikniga.mk/product/bisernata-sestra/

Сестра на месечината : приказната на Тиги
https://kupikniga.mk/product/sestra-na-mesechinata-prikaznata-na-tigi/

Сестрата на сонцето : приказната на Електра
https://kupikniga.mk/product/sestrata-na-sontseto-prikaznata-na-elektra/

Загубената сестра
https://kupikniga.mk/product/zagubenata-sestra/

Цена: 4480 ден 3590 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Комплет – Седумте сестри

Категории: ,
ИСБН: k001002003

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Комплет – Седумте сестри”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in