Комплет-Три метри над небото

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Комплет-Три метри над небото | Бр. на страни: 964 | Димензии: 21 cm | Корица: /

Три метри над небото
Стефано, или како што го викаат пријателите, Степ, е бунтовник, на мотор, кој со својата банда пријатели учествува на ноќните трки низ улиците на Рим.
Бејб, средношколка во приватно училиште, принцеза на мама и тато, разгалена тинејџерка, чиј навидум совршен живот станува помалку досаден. Нивните патишта се вкрстуваат кога ќе започнат врска нејзината најдобра другарка и неговиот најдобар другар.
http://kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=10738

Те посакувам
После две години поминати вo Њујорк, Степ е во своето седиште во авионот и се враќа повторно во Рим за да го продолжи својот живот, но овој пат ќе се обиде тоа да го стори без сенките од минатото, без болните сеќавања, без Поло, без својата Баби...
http://kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=10739
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 863 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Комплет-Три метри над небото

Категорија:
ИСБН: 10

1 оценка за Комплет-Три метри над небото

  1. Rated 5 out of 5

    Marija Toshevska Gjorgjievska (верификуван корисник)

    Prviot del te vlece da go procitas i vtoriot. Tipicna romanticna kniga, so tipicni mladelashki problemi

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in