Кралот на златната река

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The king of the Golden River | Бр. на страни: 75 | Димензии: 20 | Корица: мека

„Кралот на Златната река“ е приказна за младиот Глук, своеглаво момче со двајца ужасни браќа кои постојано го малтретираат.

Еден ден, Глук и браќата тргнуваат да го бараат изворот на Златната река.

Кога ќе го најдат, се сретнуваат со кралот на Златната река, кој им покажува како да ја претворат Златната река во вистинско злато.

Популарната детска приказна „Кралот на Златната река“ ја пренесува поуката дека ако некој ги сака парите повеќе од луѓето, секогаш завршува лошо.

Цена: 159 ден

50 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Кралот на златната река

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-247-936-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Кралот на златната река”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in