Креативни цртежи за забава и релаксација- Боенка за возрасни

Автор: /
Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Креативни цртежи за забава и релаксација- Боенка за возрасни | Бр. на страни: 50 | Димензии: 21 | Корица: мека

Боењето го буди уметникот во секого, без разлика на возраста.


Постои слобода во изборот на боички, фломастери и моливи, во нивното подредување и во чувството на наплив на воодушевување едка безбојното почнува да се преточува во бојадисано.


За оние што отсекогаш ушивале да цртаат и бојат, "Креативни цртежи за забава и релаксација", овозможува оттргнување од вашето секојдневие и нурнување во една шематска игра што ви е позната и што лесно ве врзува.


Забавувајте се, опуштете се, истражувајте....


Секое дете е уметник. Проблемот е како да остане уметник кога ќе порасне


- Пабло Пикасо

Цена: 300 ден

47 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Креативни цртежи за забава и релаксација- Боенка за возрасни

Категорија:
ИСБН: 978-608-247-688-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Креативни цртежи за забава и релаксација- Боенка за возрасни”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in