Криминалистичко истражување со мапирање на криминалот

Издавач: Нампрес | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Crime Analysis with Crime Mapping | Бр. на страни: 355 | Димензии: А4 | Корица: мека

Една од првите книги која нуди криминалистичка анализа со мапирање на криминалот и единствен суштински текст на оваа тема, покрива значајни аналитички техники и ја разгледува превенцијата на криминалот и улогата на криминалистичката анализа во ефикасното одржување на редот. Книгата нуди специфични примери и примена на основните процеси и техники на анализата на криминалот. 

Цена: 1000 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Нампрес

Report an abuse for product Криминалистичко истражување со мапирање на криминалот

Категорија:
ИСБН: 978-9989-682-52-0

Questions and Answers

You are not logged in