Квиз парови

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: КВИЗ ПАРОВИ | Бр. на страни: 48 | Димензии: 25х15х5 | Корица: /

Квизот содржи 48 илустрирани прашања, „магичен прозорец“ за отчитување на точниот одговор и ливчиња за бележење на резултатите. Прашањата прикажани на сликите се наменети за деца на возраст од 3 до 5 години. Насловот на квизот ПАРОВИ секогаш сугерира на иста задача – пронајди го парот зададен на големата слика помеѓу трите мали сликички подолу, според некој критериум што не е однапред зададен, но е најочигледен (на пример: мажјак - женка, занимање - алат, мајка - младенче, животно - храна, еднаква бројност ...). Решенијата се единствени за дадените слики. Со поставување на „магичниот прозорец“ над црвеното поле, може да се провери точниот одговор на занимлив и нестандарден начин. Под точниот одговор се крие знакот „смајли“. Овој квиз може да се користи повеќе пати и со повеќе играчи. Квизот може да го игра поединец или група, при што секому може да му се бележат резултатите и на крајот да се прогласи победник со најмногу точни одговори.

Цена: 460 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Квиз парови

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-58-

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Квиз парови”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in