Легендата за Марфи Компирката

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: The legend of Spud Murphy | Бр. на страни: 64 | Димензии: 20 | Корица: мека

Ова е книга за двајцата браќа Вил и Марти, чии што родители донеле одлука за време на празниците, слободното време правилно да го користат и решиле да ги зачленат во библиотека. Но, возрасните не знаат која е Марфи компирката. Проблемот е тоа што тие го гледаат само тоа што е однадвор , а само децата ја знаат „вистинската” вистина. Сите деца знаат која е госпоѓа Марфи. Таа е една од оние луѓе од кои децата бегаат подалеку. Изданието е изборна лектира за трето одделение.

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Легендата за Марфи Компирката

Категории: ,
ИСБН: 978-608-228-185-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Легендата за Марфи Компирката”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in