Legjenda për Pataten Mërf

Автор: Oven Kolfer
Издавач: Либи | Јазик: Shqip | Година: 2021
Оригинален наслов: The legend of Spud Murphy | Бр. на страни: 54 | Димензии: 20 см | Корица: мека

Uilli ka katër vëllezër dhe shtëpia e tij është rëmujë! Nëse nuk e ngacmon vëllau i tij i madh Marti, ai duhet të luftojë me tufën e ëmbëlsisë trekokëshe, e këto janë tre vëllezërit e vet më të vegjël. Për më keq, nënës së tij i është kujtuar ideja briliante për t’i çuar Uillin dhe Martin në librari gjatë pushimeve. Ajo thjeshtë nuk e ka të qartë! Libraria jo vetëm që nuk është argëtuese, por edhe është vendi i bibliotekistes legjendare Patatja Mërfi.

Thashethemet janë se, nëse edhe vetëm një shputë e lëshon gabimisht, ajo do ta përdorë revolen e saj të frikshme prej gazi me patate dhe kjo është diçka që nuk do ta dëshiroje – thjeshtë pyete Frenkun e Shëmtuar prej nga e ka nofkën! Pas një kohe, Uilli dhe Marti zbulojnë dashuri për librat dhe e kuptojnë se zonja Mërfi nuk është edhe aq e keqe!

Цена: 250 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Legjenda për Pataten Mërf

Категории: , , ,
ИСБН: 978-608-267-160-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Legjenda për Pataten Mërf”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in