Ловецот (Ретропродолжение)

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: The Hunter. | Бр. на страни: 127 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Запознајте го Роберт Хантер, најмладиот детектив за убиства кој некогаш работел во полицијата во Лос Анџелес – и тоа уште на неговиот прв ден на работното место. Како на неискусен почетник, му даваат едноставен случај со самоубиство. Но кога тој пристига на местото, веднаш почнува да се сомнева дека нешто не е како што треба. И покрај фактот дека влезната врата е заклучена и затворена однатре со резе, а не постои апсолутно никаков друг излез од станот, Хантер има претчувство дека жртвата не извршила самоубиство. Со оглед на тоа дека сите докази се против него, неговиот нов шеф не сака да чуе за експерименти, па Хантер има тешка задача за докажување ако сака да го реши случајот и да го задржи своето место во тимот.

Цена: 270 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Ловецот (Ретропродолжение)

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-260-161-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ловецот (Ретропродолжение)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in