Љубов и бакнежи

Автор: Џин Ур
Издавач: ИКОНА | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Love and kisses | Бр. на страни: 176 | Димензии: 21 см | Корица: мека

„Дали мислиш дека сме досадни?” Рече Кејти.

Тоа беше еден од моите тајни стравови. Но не бев подготвена да признаам. Ние бевме добрите девојки, јас и Кејти. Не бегавме од училиште, редовно си ги пишувавме домашните задачи или пак имавме дечковци.
Сè додека не го сретнав Алекс и тогаш БУМ!
Така беше кога се случи.
Јас лебдев во облаци…

Заносна приказна за првата љубов и учењето да се направи вистинскиот избор

“Смешно, енергично и фантастично четиво!”
Jacqueline Wilson

Цена: 459 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product Љубов и бакнежи

Категорија:
ИСБН: 978-608-221-027-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Љубов и бакнежи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in