Љубов облечена во бело

Издавач: Попули | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Љубов облечена во бело | Бр. на страни: 72 | Димензии: 20 | Корица: тврда

Куферот со спомени, радости и таги е полн и тежок, Милена Лунеска од него ја извлекува силата за да си ги исцели раните, да се исправи и да продолжи да се бори. Затоа што животот за неа е и танц и борба и газење боса по трње и посегање по ѕвездите и „Љубов облечена во бело“.

„...Денес, кога на домот наш, ново име му запишуваме,
а ѕвонлива смеа танцува по подовите,
Ти, закопчај ја со душата љубовта наша, како скапоцен костум,
Јас, во невестинско бело ќе ја облечам среќата,
па со насмевки и музика на радоста да ја отвориме вратата,
свечено да го пречекаме ЖИВОТОТ!...“

Цена: 200 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Љубов облечена во бело

Категории: ,
ИСБН: 978-608-267-469-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Љубов облечена во бело”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in