Љубовта на 35-годишната жена

Издавач: Готен | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Любовта на 35-годишната жена | Бр. на страни: 127 | Димензии: 21 | Корица: мека

Љубовта на триесет и пет годишната жена содржи единаесет раскази во кои Калин Терзијски истражува различни, понекогаш гранични, манифестации на љубовта во современиот живот. Авторот умешно понира во длабочините на емотивниот живот, таму пронаоѓајќи ги очајот, личната празнина, незадоволствата, но и надежите на неговите најчесто маргинални ликови.

Книгата е објавена ос поддршка на програмата „Креативна Европа“ на Европската Унија.

Цена: 200 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Готен

Report an abuse for product Љубовта на 35-годишната жена

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4865-11-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Љубовта на 35-годишната жена”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in