Македонски хумористични народни приказни

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2004
Оригинален наслов: Македонски хумористични народни приказни | Бр. на страни: 129 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

Во рамките на хумористичните народни приказни се обработени многу мотиви како одраз на секојдневните односи меѓу луѓето, нивните најразлични доживувања , судбини и други животни ситуации. Посебно чести и сакани се мотивите на надлажување, надитрување и исмејување на луѓето во нивниот секојдневен живот со цел да се создаде весела атмосфера, комични моменти исполнети со шегобијство. Изданието е изборна лектира за шесто одделение.

Цена: 230 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Македонски хумористични народни приказни

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100155

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Македонски хумористични народни приказни”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in