Македонски јазик 4: вежбанка

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Македонски јазик 4: вежбанка | Бр. на страни: 84 | Димензии: 29 | Корица: /

Вежбанката по предметот МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК за четврто одделение во основното деветгодишно образование е создадена според новата програма за овој предмет донесена од Бирото за развој на образованието и ги покрива сите општи и конкретни стандарди од неа. Во вежбанката детето ќе учи како да ги користи елементите на јазикот во усна и писмена комуникација, да ги препознава и користи именките, заменките, скратениците, глаголите и придавките, како и да да ги дели зборовите на слогови. Ќе учи да анализира и аргументирано да интерпретира литературни текстови и текстови од народното творештво, како и да прераскажува текстови на зададена тема. Ќе учи да прави разлика помеѓу традиционални и дигитални медиуми и да ги објаснува нивните предности и недостатоци.

Цена: 290 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Македонски јазик 4: вежбанка

Категорија:
ИСБН: 978-608-267-124-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Македонски јазик 4: вежбанка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in