Македонски орнаменти : боенка

Издавач: Вера Христовска | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Македонски орнаменти : боенка | Бр. на страни: 44 | Димензии: 210х297 | Корица: мека

Боенката прикажува дел од македонската етно традиција, која изобилува со геометриски орнаменти, кои претежно ги сретнуваме во народните везови, на носии, марами, чаршафи во разни големини, черги и сл. Боенката презентира дел од нашата култура и ги запознава другите култури со истата и нуди богат избор на цртежи за релаксација на љубителите на ваквите боенки. Боенката е наменета за креативна рекреација на лица од секаква возраст.

Во средината од книгата има 9 страници со фотографии, примери на традиционалните везови.

Рангирано 5.00 од 5 според 1 рејтингот на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 400 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Македонски орнаменти : боенка

Категорија:
ИСБН: 978-608-4522-54-6

1 оценка за Македонски орнаменти : боенка

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in