Малиот принц

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 1999
Оригинален наслов: Le petit prince | Бр. на страни: 110 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

Малиот принц е најпознатиот роман на Антоан де Сент Егзипери.

Цена: 210 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Малиот принц

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100145

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Малиот принц”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in