МАТЕМАТИКА 2: Прирачник за наставници

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: МАТЕМАТИКА 2: Прирачник | Бр. на страни: 120 | Димензии: А4 | Корица: мека

Прирачник за наставници Математика за 2 одделение Овој прирачник претставува важна поддршка на програмата по математика за основно образование и е темелен и богат водич за наставниците, со цел да ги надополни и да ги дообјасни составните делови на програмата по математика, според програмата на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ (Cambridge International Examination). Прирачникот содржи листи на потребни ресурси, предлог-активности за умствено загревање, мноштво идеи за реализирање на наставните цели, сугестии за практични активности и поврзување со активностите во учебниците и работните тетратки. Математика за основно образование од Карен Морисон е интернационално издание напишано во универзален контекст, а е приспособено за употреба во нашето образование, според наставната програма од Меѓународниот центар за испити на Кембриџ. Таа претставува прогресивна програма која развива севкупно разбирање на математиката, почнувајќи од најраните години, давајќи им можност на децата да применуваат стратешко размислување и да се развиваат како самоуверени, иновативни и посветени ученици.

Цена: 400 ден

100 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product МАТЕМАТИКА 2: Прирачник за наставници

Категории: ,
ИСБН: 978-608-229-858-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “МАТЕМАТИКА 2: Прирачник за наставници”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in