Математика 4: вежбанка по математика за четврто одделение во деветгодишното основно образование

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Математика 4: вежбанка по математика за четврто одделение во деветгодишното основно образование | Бр. на страни: 84 | Димензии: 30 | Корица: мека

Вежбанката по предметот МАТЕМАТИКА за 4 одделение во основното деветгодишно образование е создадена според програмата за овој предмет донесена од Бирото за развој на образованието и ги покрива сите општи и конкретни стандарди од неа. Во вежбанката детето ќе учи како да ги препознава својства на 2Д- и 3Д-формите, како правилно да ги пишува големите броеви, да ги изведува аритметичките операции со броеви до 10000, да користи мерни единици за маса, должина и течност, да пресметува периметар и плоштина на 2Д-форми и да користи дијаграми и графикони за претставување податоци.

Цена: 290 ден

17 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Математика 4: вежбанка по математика за четврто одделение во деветгодишното основно образование

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-267-429-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Математика 4: вежбанка по математика за четврто одделение во деветгодишното основно образование”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in