Математика I, Збирка задачи со тестови (за прва година средно образование)

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Математика I, Збирка задачи со тестови (за прва година средно образование) | Бр. на страни: 300 | Димензии: А4 | Корица: /

Збирката ја следи наставната програма по математика за 1 година и претставува додатно дидактичко помагало за учениците и наставниците. Збирката содржи задачи со практична примена на наученото, сложувалки, загатки, задачи за талентирани ученици и за натпревари. Како дополнителна помош за наставниците и учениците, се и тематските тестови изработени според Блумовата таксономија, односно составени од повеќетежински задачи за препознавање, сфаќање и примена на знаењата. Збирката е збогатена и со тематски ИКТ содржини за продлабочување и примена на изученото преку практични активности.

Цена: 380 ден

44 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Математика I, Збирка задачи со тестови (за прва година средно образование)

Категории: ,
ИСБН: 978-608-247-921-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Математика I, Збирка задачи со тестови (за прва година средно образование)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in