Математика II, Збирка задачи со тестови (за втора година средно образование)

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Математика II, Збирка задачи со тестови (за втора година средно образование) | Бр. на страни: 212 | Димензии: 20 | Корица: мека

Оваа книга претставува збирка задачи со тестови, истражувања и ИКТ-активности подготвени според наставната програма по математика за втора година во средното гимназиско образование. Покрај задачи за утврдување и примена на наученото, во овој дел се понудени и многу загатки, сложувалки и игри со кои учениците можат да ги применат своите знаења на забавен и интересен начин. Понудени се и мноштво интересни практични задачи со кои учениците можат да ја согледаат примената на изученото во секојдневните активности. Збирката претставува важна компонента во дидактичкиот комплет по математика во насока на продлабочување и проширување на знаењата и вештините по математика за втора година.

Цена: 380 ден

98 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Математика II, Збирка задачи со тестови (за втора година средно образование)

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-259-190-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Математика II, Збирка задачи со тестови (за втора година средно образование)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in