Менаџерот „Една минута“ создава високо ефикасни тимови

Издавач: ИКОНА | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: The One Minute Manager Builds High Performin Teams | Бр. на страни: 130 | Димензии: 14x21 | Корица: мека

Никога порано концептот на тимска работа не бил поважен за функционирањето на успешните организации. Повеќето менаџери издвојуваат над половина од своето време работејќи со тим, а практичниот совет на Менаџерот „Една Минута“ покажува кој тим може да работи подобро и поефективно.

Цена: 399 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product Менаџерот „Една минута“ создава високо ефикасни тимови

Категорија:
ИСБН: 978-9989-168-85-7

Questions and Answers

You are not logged in