Менаџерот „Една минута“ во акција

Издавач: ИКОНА | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Putting the One Minute Manager to Work | Бр. на страни: 114 | Димензии: 14x21 | Корица: мека

Оваа книга покажува како техниките на „Менаџерот Една Минута“ можат да бидат применети во секојдневната практика за подобрување на перформансите , продуктивноста и профитот. Нивната порака е дека нема брзо решение. Клучот на успешниот менаџмент е во убедувањето и постојаноста.

Цена: 399 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product Менаџерот „Една минута“ во акција

Категорија:
ИСБН: 978-9989-168-96-3

Questions and Answers

You are not logged in