Мери Попинс

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Mary Poppins | Бр. на страни: 184 | Димензии: 140х200 | Корица: мека

Мери Попинс е необична англиска гувернанта која секое дете би посакало да ја има! Долетува во Лондон со помош на ветерот од исток право во домот на семејството Бенкс, на Црешовата уличка број 17 за да се грижи за нивните четири деца.

Мери Попинс има волшебна торба и чадор од кој не се дели. Се појавува од никаде, внесува радост и авантура во животите на децата, а нејзините магични моќи можат и неможното да го направат можно!

Цена: 250 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Мери Попинс

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-259-426-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мери Попинс”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in