ММЕ… антологија на новата европска драма

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2004
Оригинален наслов: ММЕ... антологија на новата европска драма | Бр. на страни: 411 | Димензии: 150х235 | Корица: /

Антологија на доминантниот европски театарски тренд од деведесеттите години на дваесеттиот век. Таканаречената нова европска драма, или драма на стварноста/реалноста, е драма која шокира, провоцира и го соочува читателот/гледачот со грдотијата (опачината) на сопственото постоење во просторот и времето, односно сега и овде.

Цена: 350 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product ММЕ… антологија на новата европска драма

Категорија:
ИСБН: 9989-144-37-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “ММЕ… антологија на новата европска драма”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in