Мојот пријател А

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Мојот пријател А | Бр. на страни: 144 | Димензии: 20 | Корица: тврда

Приказната започнува во една таванска соба во куќата на Баба Баба во Охрид. Таа е двапати баба бидејќи прво ù е баба на мајка му на Јане, а потоа е баба на Јане.Таа е мајка на бабата на Јане, а на Јане му е прабаба. И токму во таа таванска соба, што некогаш била кат во кој НЕ се чувале старите работи, Јане го запознава својот пријател А. Токму таа зима кога Јане има девет години се качува во таванската соба по најубавото ново нешто – слаткото на Баба, но кога посегнува по теглите на рафтот се случува катастрофа. Пропаѓа во распараното седиште на столот на кој е поткачен и неколку тегли паѓаат на земја. Две тегли ги спасува стариот килим на тетка му, но од едно купче срчи нешто силно почнува да чади... Токму тој чад е пријателот А, што би бил скапоцен пријател за секое дете.

Цена: 200 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Мојот пријател А

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-259-365-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мојот пријател А”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in