Момчето од шумата

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: The boy from the woods | Бр. на страни: 368 | Димензии: 21 | Корица: /

Човекот познат како Вајлди е мистерија за сите, вклучително и за себеси. Пред неколку декади бил пронајден како момче кое живеело длабоко во шумата, без сеќавања за неговото минато. Откако полициската потрага по семејството на момчето била безуспешна, тој бил даден на посвојување. Сега, триесет години подоцна, Вајлди сè уште не знае од каде доаѓа и живее во шумата во едно предградие, претпочита да биде сам и има само неколку подлабоки врски со други луѓе. Кога ќе исчезне едно локално девојче, познатата ТВ-адвокатка Хестер Кримстајн – со која Вајлди го поврзува еден трагичен настан – ќе го побара да ги искористи неговите уникатни способности за да ја најде. Во меѓувреме, група поранешни воени експерти за безбедност пристигнуваат во градот и кога ќе исчезне уште еден тинејџер, влијанието на случајот се шири надвор од границите на мирното предградие. Вајлди мора да се врати во заедницата во која никогаш не се вклопувал и во која моќните се заштитени дури и кога нивните тајни можат да ги уништат животите на милиони... тајни што Вајлди мора да ги открие пред да биде предоцна.

Цена: 430 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Момчето од шумата

Категорија:
ИСБН: 978-608-259-773-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Момчето од шумата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in