Море од спомени

Издавач: / | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Sea of memories | Бр. на страни: 383 | Димензии: 20см | Корица: тврда

Кога Кендра првпат ја посетува својата болна баба, таа ја замолува да ја запише нејзината приказна, пред да ја заборави…

Во 1937 година, животот на седумнаесетгодишната Ела се менува засекогаш кога е испратена да летува на прекрасниот Иле де Рѐи се среќава со харизматичниот Кристоф. Тие го поминуваат летото заедно, истражувајќи ги песочните плажи на островот и кристално чистите води и, за прв пат во животот, Ела се чувствува навистина слободна. Но, избувнувањето на војната менува сѐ.

Ела е принудена да се врати во Шкотска, каде волонтира за воените сили заедно со застрашувачкиот Ангус. Во овој нов свет, Ела се чувствува како да се оддалечува сѐ повеќе од она што го доживеа на Иле де Рѐ.

Дали таа некогаш ќе успее да го најде својот пат назад?
И дали тоа навистина го посакува?

Цена: 490 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Море од спомени

Категории: ,
ИСБН: 978-608-262-114-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Море од спомени”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in