МотивАкција за млади

Издавач: БигУ Академија | Јазик: Srpski | Година: 2012
Оригинален наслов: MotivAkcija za mlade | Бр. на страни: 232 | Димензии: 18,5см x 23,5см | Корица: /

Постанете, уште денес, личноста која што вашето дете најмногу ќе ја почитува и најмногу ќе и се восхитува. Размислите колку поинаку би изгледал денес вашиот живот, ако во текот на растењето сте имале некој кој би ве разбрал и водел. Сега можете на вашето дете да му го подарите токму тоа искуство, да го просветлите со одговорите за жиботните ситуации со кои се соочува секој ден, во училиште или дома. Со овие одговори можете вам и на вашето дете да му помогнете да постане подобра и поквалитетна личност. Размислете за тоа колку е добро чувството кога знаете дека на вашето дете му го подарувате најдоброто искуство и тоа во годините кога му е тоа најпотребно. Не ги повторувајте грешките на вашите родители со вашето дете. Уште денес можете да бидете личноста на која вашето дете најмногу ќе и се восхитува. На основа на оваа книга е снимен и словенечкиот филм за млади „Улога за Ема“.

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “МотивАкција за млади”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in