Мудар родител – време е за градинка

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Barnehageårene | Бр. на страни: 232 | Димензии: 14,5×20,5 | Корица: мека

„Мудар родител – време е за градинка“ е книга што е од суштинско значење за сите родители што имаат деца на возраст од две до шест години. Со неа ќе станете родител каков што отсекогаш сте сакале да бидете! Психологинката и семејна терапевтка Хедвиг Монтгомери одговара на сите прашања поврзани со децата што се на предучилишна возраст: Што значи доброто воспитување? На кој начин детето расте и се развива преку играта? Колку е важно за детето да се дружи со другите деца? Дали караницата меѓу браќата и/или сестрите е опасна? Како да излезете накрај со неволите, бујната фантазија и со сите нови емоции што ќе го обликуваат детското секојдневје? Во периодот кога одат во градинка, децата се многу љубопитни и тогаш го формираат односот кон светот што ги опкружува. Затоа вашата најважна задача е да допрете до нив и заедно да ги дискутирате доживувањата и искуствата со кои се соочуваат. Детето треба да сфати дека вие сте водич од доверба. Норвешкиот серијал од пет книги „Мудар родител“ почна да се објавува во 2018 година и стана меѓународна сензација што се чита во над 25 земји.

Цена: 650 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Мудар родител – време е за градинка

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-485-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мудар родител – време е за градинка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in