Најубавата жена во градот и други раскази

Издавач: ИКОНА | Јазик: македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: The Most Beautiful Woman in Town and Other Stories | Бр. на страни: 232 | Димензии: 14x21 | Корица: тврда

Испливувајќи од литературниот андерграунд, дивите и бесмртни раскази на Буковски станаа култни. Ова e колекција од кратки раскази, поврзани со теми како што се очајанието и осаменоста, бесмислените работи коишто сме принудени да ги работиме, сексуалните перверзии и потребата за вистинска поврзаност и блискост со луѓето во длабоко нарушениот свет, во кој сме сѐ пооддалечени едни од други. Истовремено исполнети и со нискост и со возвишеност, со рамнодушност и со чувствителност, со лудило и со луцидност, овие раскази продолжуваат да одѕвонуваат во нас уште долго време откако ќе ги прочитаме.

Рангирано 2 од 5 според 1 рејтингот на корисниците

Цена: 499 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product Најубавата жена во градот и други раскази

Категории: ,
ИСБН: 978-9989-168-89-5

Questions and Answers

You are not logged in