Намами ме во самрак

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Tempt me at twilight | Бр. на страни: 332 | Димензии: 21 | Корица: мека

Тој е сè што таа се заколна да избегнува.

И покрај тоа што неизмерно го обожава своето необично семејство, Попи Хатавеј копнее по нормален живот. Но судбината има друга замисла и со помош на малата палава ласица ја запознава со Хари Ратлеџ, загадочниот сопственик на хотел и моќен, богат изумител. Паѓајќи во неговата стапица, угледот ѝ е загрозен и сите се изненадени кога го прифаќа неговиот предлог за брак. Наскоро открива дека нејзиниот сопруг е подготвен да ѝ ја подари сета своја страст, но не и довербата…

А таа е сè што му е потребно.

Хари би направил сè за да ја освои Попи – освен да ѝ го отвори срцето. Свикнал самиот да го носи сиот свет на плеќите без да оствари поголема блискост со другите… но остроумната и заводлива Попи сака да му биде вистинска сопруга во секој поглед. Сепак, додека страста се распламтува меѓу нив со секој изминат ден, во сенките се крие непријателот. Ако Хари навистина сака да ја задржи Попи, мора да го спушти гардот и целосно да ѝ се препушти на љубовта, еднаш и засекогаш.

Цена: 450 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Намами ме во самрак

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-184-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Намами ме во самрак”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in