Напредок во функционалниот тренинг: техники на тренинг за тренери, лични инструктори и спортисти

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 316 | Димензии: 216x280 | Корица: мека

Мајкл Бојл е лидер во полето на функционален тренинг, тренирањето за сила и кондиционирањето.Со неговата прва книга, Функционален тренинг за спорт, тој даде новпоглед врз функционалната анатомија, а во оваа ја претставуваеволуцијата на функционалните тренинзи и техниките на тренинг затренери, лични инструктори и спортисти. Доколку сакате да бидетеуспешни, погледнете подобро во најголемата вредност на оваа книга: Тоа ечовекот и неговата мисловна поставеност, кои стојат зад ова дело и коитреба да бидат проучувани и прославувани. Животниотвек на Мајкл Бојл, целосно и секојдневно посветен на зголемување назнаењата, преработувајќи ги информациите во одржливи системи коистраствено ги применил со сопствени раце, тоа е вистинскиот клуч зауспех. „Оваа книга е прекрасно дело кое ги вплетуваодличните информации во докажани, ефективни програми за работа со коиможе да се служите вие и вашите клиенти.“ Марк Верстеген, Претседател и основач на „Спортски перформанси“ „Оваа книга го содржи сето она што Мајкл го има научено и сработено послеиздавањето на неговата прва книга за функционален тренинг, Функционалентренинг за спорт. Со оваа книга вие не само што стоите на врвот назнаењето кое е тука содржано, туку, исто така, и на врвот на сето знаењешто тој го примил во текот на последните три декади.“ Алвин Косгроув, Results-Fitness.com

Цена: 990 ден

29 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Напредок во функционалниот тренинг: техники на тренинг за тренери, лични инструктори и спортисти

Категорија:
ИСБН: 978-608-259-022-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Напредок во функционалниот тренинг: техники на тренинг за тренери, лични инструктори и спортисти”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in