Наследство на шпионите

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: A legacy of spies | Бр. на страни: 255 | Димензии: 21 | Корица: мека

Питер Гилам, лојален колега и ученик на Џорџ Смајли од британската тајна служба, позната како „Циркусот“, е пензионер и живее на семејната фарма на јужниот брег на Бретања кога добива писмо од неговата стара служба што го повикува во Лондон. Причината? Неговото минато од Студената војна се врати и сега си го наплаќа долгот. Разузнавачките операции кои некогаш биле популарни во тајниот живот на Лондон, сега се испитувани од генерација која не се ни сеќава на Студената војна. Некој мора да плати за невината крв пролеана во име на поголемото добро.

Цена: 420 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Наследство на шпионите

Категорија:
ИСБН: 978-608-259-473-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Наследство на шпионите”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in