Нераскажани приказни

Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Neispričane priče | Бр. на страни: 536 | Димензии: 20 | Корица: /

„Целиот живот се криев зад филмски јунаци. Ги живеев нивните животи и раскажувајќи ги нивните го криев својот. Нераскажаните приказни остануваа во режисерскиот бележник како во некое добро затворено шише. И одеднаш, веројатно, во надеж дека со тоа ќе го олеснам враќањето, решив да го отворам тоа шише“ Рајко Грлиќ Во оваа книга се поместени и неколку приказни специјално напишани за македонското издание.

Цена: 550 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product Нераскажани приказни

Категорија:
ИСБН: 978-608-256-115-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Нераскажани приказни”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in