Нешто друго

Издавач: Темплум | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Something else | Бр. на страни: 32 | Димензии: xx | Корица: мека

Едноставна приказна за мало и нежно суштество кое неуспешно се труди да стане како другите… Но, тоа е поинакво. Иако се обидува да стане како другите, тоа е Нешто Друго. Еден дел се појавува друго чудно суштество кое сака да биде пријател со Нешто Друго. Но, сега, пак, Нешто Друго не сака да се зближи со чудното суштество бидејќи тие „не се исти“… Оваа чудесна сликовница ја доби наградата на Унеско за поттикнување на толеранцијата.

Цена: 300 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Темплум

Report an abuse for product Нешто друго

Категории: , , ,
ИСБН: 9989-902-31-3

Questions and Answers

You are not logged in