Несреден век

Издавач: Стрип Квадрат | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Несреден век | Бр. на страни: 74 | Димензии: 17цм | Корица: /

„Средниот век не треба да се сфати само како време од петтиот до петнаесеттиот век, среден век е и средовечната возраст на човекот, откај 35 до 65. А среден век е и обратно од неСреден век, век во кој сѐ е средено и подредено, без неред и хаос. Е сега... кој е мрачен, а кој светол, среден или несреден... јас си знам, а и вие претпоставувате. И не треба да се бира меѓу два мрака, било средновековен или сегашен, изборот е меѓу мракот и светлината, бил и ќе биде“, го објаснува насловот авторот на збирката.

Цена: 300 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Стрип Квадрат

Report an abuse for product Несреден век

Категорија:
ИСБН: 978-608-4719-22-9

Questions and Answers

You are not logged in