Нежна е ноќта

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Tender is the night | Бр. на страни: 239 | Димензии: 20 см | Корица: мека

Возбудлив роман за младите американски богаташи растргнати меѓу нивните амбиции и љубовните и душевните проблеми со кои немаат смелост да се соочат. Нивниот гламурозен боемски живот, кој се одвива главно во монденски одморалишта и ресторани, е фасадата зад која се кријат длабоки психолошки проблеми, кои авторот ги пресликал од сопствениот живот. Актерки, сценаристи, продуценти, лекари – сите тие се само статисти на големата сцена на животот.

Цена: 400 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Нежна е ноќта

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-201-204-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Нежна е ноќта”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in