Девојчето од шестата месечина

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 0
Оригинален наслов: Нина и девојчето од шестата месечина | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0x0 | Корица: мека

Беше втори јуни, точно дваесет и два часот, кога Нина стана од креветот и по обичај го турна кутриот Платон на подот, се затрча кон бањата и ставајќи ја раката под вода виде дека ѕвездата станала огромна и ја зафатила целата дланка. Црна како пекол.. никогаш не била таква. „Црна ѕвезда...знак за опасност. Што треба да направам?” , си помисли. Исплашена, се втурна во собата на тетка Кармен, која силно ја прегрна и ѝ ја натапка раката со вата натопена во розина водичка . Платон очајно мјаукаше и се симна од орманот, а Адонис лаеше и со шепите удираше по влезната врата како да сака да излезе. Кармен не знаеше како да ги смири Нина и животните. Се чинеше како таа вечер да се отворил пеколот. Тоа беше вистина, пеколот беше тука. Насекаде. Се чувствуваше во воздухот. Изданието е изборна лектира за осмо одделение.
Рангирано 5 од 5 според 3 рејтинзите на корисниците
(3 оценки на корисници)

Цена: 300 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Девојчето од шестата месечина

Категории: ,
ИСБН: 989PD3429100289

3 оценки за Девојчето од шестата месечина

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Многу би сакала да ги прочитам сите делови на оваа книга,но во градската библиотека каде јас живеам го нема ниту првиот дел

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Јас ја имам прочитано оваа книга и сите нејзини делови .. едноставно е неверојатна и прекрасна .. сите пофалби за неа од мене <3

 3. Rated 5 out of 5

  Angela Manasieva (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in